Sportovní možnosti

Okolí penzionu Valeš poskytuje nespočet příležitostí k trávení volného času aktivním způsobem. Vzhledem k tomu, že centrální část Jizerských hor má charakter náhorní plošiny, naleznete zde krásný a především nepříliš náročný přírodní areál. Navíc, nadmořská výška kolem 1000 m zajišťuje výborné sněhové podmínky.

Turistika a cykloturistika
Jizerské hory jsou protkány hustou sítí značených turistických cest pro letní turistiku a cykloturistiku. Díky tomu, že velká část Jizerské lyžařské magistrály vede po upravovaných cestách, mohou je turisté využívat celoročně nejen pro běžky, ale i pro pěší turistiku, cyklistiku, kolečkové brusle atd. Výhradně chodcům je určena Jizerská magistrála pro pěší turistiku, která je součástí projektu Nová Hřebenovka.

Běžky a sjezdové lyžování
Jizerské hory jsou vyhledávané všemi vyznavači bílé stopy. Jizerská lyžařská magistrála má přes 100 km strojově upravovaných tras s 20 nástupními místy (tři přímo v Bedřichově) a dalším zázemím pro běžkaře.

Pro sjezdaře jsou v blízkém okolí penzionu 3 lyžařská střediska: Malinovka (500m) s 8 vleky a nočním lyžováním, Severák (4 km) s 10 vleky, Špičák v Albrechticích s vleky a 4-sedačkovou lanovkou (7 km). Ve všech střediscích je umělé zasněžování, bezplatné parkování, lyžařská škola a půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení.

Další sportovní možnosti
Bedřichov nabízí mnoho dalších sportovních zážitků. Můžete též navštívit bowlingové centrum, tenisové kurty nebo zimní atrakce snowtubing. Jizerské hory si můžete vychutnat z koňského sedla v nedalekých jízdárnách. Netradičním zážitkem je jízda na bobové dráze v Janově nad Nisou (celoroční provoz!) nebo návštěva husky farmy v Josefově Dole. V letním období je k dispozici přírodní koupaliště v Bedřichově nebo areál přehrady v Jablonci nad Nisou s několika plážemi (z Bedřichova dosažitelný městským autobusem č. 101. Nejen v zimním období můžete využít plavecké bazény v Liberci a Jablonci nad Nisou.