Tipy na výlet

Objekt penzionu se nachází v Bedřichově v Chráněné krajinné oblasti Jizerských hor. Penzion je po celý rok snadno dostupný autem i veřejnou hromadnou dopravou po silnicích ve směru z Liberce, Jablonce nad Nisou i ze Smržovky.
V Bedřichově se nachází tyto služby pro veřejnost:

Zajímavá místa v okolí Bedřichova, která zvládnete pěšky i s dětmi a některá i s kočárkem:

Kostel sv. Antonína (500 m)
Postavený v letech 1930-1932. Zrekonstruován v roce 2005, v roce 2008 postavena křížová cesta a úprava okolí. V letních měsících se zde konají bohoslužby a v prosinci vánoční zpěvy.

Křížová cesta na Vysokém hřebenu (2 km)
Romantické místo skryté v lesích nad Bedřichovem. Lesní studánka a křížová cesta postavená v r. 1878, nyní slouží jako místo odpočinku, meditace a zajímavý turistický cíl.

Rozhledna Královka (1,5 km)
Jedna z nejznámějších rozhleden v Jizerských horách, která se vypíná nad Bedřichovem na stejnojmenném vrchu (859 m.n.m.). Původní dřevěná stavba z konce 19.století byla v r. 1906 přestavěna na novou kamennou rozhlednu. Její výška je 23,5 m. V roce 1934 byl k rozhledně přistaven rozlehlý horský dům – nyní restaurace Královka.

Nová Louka (4 km)
Údolní rašeliniště ve výšce 770 m.n.m. s loveckým zámečkem – Šámalova chata, při obou březích Blatného potoka. Oblast je vyhlášena státní přírodní rezervací. Původně sklářská huť a panský dům majitele sklárny byly po roce 1844 přeměněny tehdejšími majiteli panství na lovecký zámeček. Dnes je zde horský hotel s restaurací. Nová Louka je významnou křižovatkou několika turistických cest a je hojně navštěvována po celý rok.

Bedřichovská přehrada na Černé Nise (5 km)
Přehrada byla vybudována v letech 1902-1905 a její rozloha činí kolem 42 hektarů. Průměrná hloubka je asi 15 m. Přehrada je díky svému položení a okolní krajině vyhledávaným místem pro turisty. V letním období poskytuje možnost klidného koupání, v zimě (za vhodných podmínek) lze po její zamrzlé hladině jezdit na běžkách.

Celodenní výlety

Kristiánov a památník sklářství v Jizerských horách (7 km)
Horská osada Kristiánov v Jizerských horách, nedaleko Bedřichova (7 km od penzionu Uko). V 18. a 19. století slavná sklářská huť, z níž po požáru zbyl jen hřbitov a bývalý hostinec Liščí bouda, ve kterém vzniklo muzeum sklářství, jedno z nejvýše položených muzeí v České republice (otevřeno v letní sezoně denně 9:00-17:00 hod). Můžete shlédnout expozici „Kristiánov – klíč k srdci Jizerských hor (r.1775-2005 )“ a dřevěný model bývalého areálu huti. K osadě patří i hřbitůvek s ostatky majitelů sklárny.

Jizerka a rašeliniště Jizerky
O osadě Jizerka v severovýchodních Jizerských horách jsou první zmínky již z 16. století, v pol. 19. století zde byly založeny dvě sklářské huti, z nichž jedna slouží dodnes. Nedaleko Jizerky se nachází rašeliniště ležící 860 m.n.m. Zajímavý je též Safírový potok ústící do Jizerky na dolním konci rašeliniště, který byl v minulosti známým nalezištěm drahokamů (safírů, rubínů a mnoha dalších). Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky byla UNESCO zařazena do sítě nejvýznačnějších evropských rezervací. Středem Velké jizerské louky protéká řeka Jizera, která zde zároveň tvoří státní hranici s Polskem. Nad osadou Jizerka se tyčí ojedinělý čedičový kuželový vrch Bukovec. Oblastí rezervace prochází naučná stezka.

V osadě Jizerka se nachází muzeum s expozicí o historii a současnosti Jizerských hor – otevřeno květen-říjen o víkendech, 9:00-16:00 hod.

Josefův Důl a Josefodolská přehrada
Josefův Důl je obec založená r. 1701. Stará sklárna ze 17. století byla roku 1910 nahrazena dnešní. Nad obcí se rozkládá největší přehrada Jizerských hor – Josefodolská přehrada. Byla postavena v letech 1976-82 a je největší nádrží v Jizerských horách (plocha 145 ha), má dvě sypané hráze, čelní -délka 720m, výška 43m a boční. Zadržují 23 mil m3 vody. Voda se ke zpracování na pitnou odvádí z přehrady 2,5 km dlouhou štolou v hloubce až 130 m pod zemí do úpravny v Bedřichově a dále pod zemí do Liberce a Jablonce nad Nisou. Jako zásobárna pitné vody patří přehrada a její okolí do ochraného pásma a je v ní proto zakázáno koupání. Přesto je vítaným cílem turistů, díky krásnému okolí a upraveným přístupovým cestám nabízejícím ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku.

Vodopády na Černém potoce a Hejnický hřeben v Jizerských horách
Vodopády na Černém potoce jsou nejmohutnější vodopády celých Jizerských hor. Černý potok, jehož dva prameny prochází Hejnickým hřebenem a poté skalní roklí, zde má na 3 kilometrech spád 500 m. Celá oblast je součástí rezervace Frýdlantské cimbuří, která dostala název podle mohutného skalního útvaru tyčícího se nad roklí v hřebenu Poledních kamenů.